Zwiedzamy Polskę – ciekawostki

W lesie

Rewal to wspaniały i bardzo ciekawy nadmorski polski kurort, który położony jest w zachodniej części naszego wybrzeża. Rewal ma do zaoferowania kilka wspaniałych obiektów sportowych takich jak korty tenisowe, boiska do gry. Całość najczęściej znajduje się na terenie pensjonatów. Jazda konna to również jedna z wielu różnych form wypoczynku. Rewal to miejsce gdzie konie wspaniale się czują. Każdy miłośnik tych pięknych zwierząt na pewno spokojnie sobie tutaj pojeździ, gdyż Rewal gwarantuje doskonałe warunku do nauki i jazdy końmi.

Punkt widokowy, z którego można podziwiać zachody słońca jest doskonale usytuowany. To kolejny dowód na to, że Rewal jest miastem o wielkich możliwościach i predyspozycjach. Czasami widać jak w momencie zachodu lądują paralotniarze. Często w ciągu dnia ludzie opuszczają swoje pokoje Rewal ma tak ogromny wpływ na te decyzje, że nie można się temu dziwić. Pokoje nad morzem są elementem domków zbudowanych najczęściej z drewna. W przypadku hoteli, apartamentów sprawa ma się inaczej.

Tutaj całość dotyczy betonu. W Rewalu występują również wspaniałe domki letniskowe pod nazwami Sunstar, Rekin, Bosman, Ostoja, Mango. Wiele z tych domków posiada na wyposażeniu basen, plac zabaw i inne atrakcje dostępne głównie dla naszych pociech. Domy gościnne w Rewalu kryją się pod nazwami Bałtyk, Arielka, Rekin, Delfin, Akwen, Margot, Orka, Artur, Marcela, Romana, Relaks, Sobol, Rewit, Piast, Mango, Bumerang, Maxim, Bryza, Polaris, Alka, Albertus. Te ośrodki są także bogato wyposażone.

Charakteryzuje je komfort, precyzja i doskonałe wnętrze. Domy wczasowe są także bardzo popularne choć mniej zaopatrzone. Niektóre z nich pokrywają się z nazwami domków letniskowych. Do bardziej ekstrawaganckich metod wypoczynku należy zaliczyć wakacje w dworku Zielińskich. Tego typu pałac jest doskonałym miejscem na letni wypoczynek, ale dla osób o zasobnym portfelu. Ja jednak wolałbym bardziej polowe warunki, gdyż wolę, gdy wokół mnie jest dzika natura, a nie 40 calowy telewizor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *