Kraina polskich jezior – warto zobaczyć?

Mazury

Mazury są położone pięknie, oferują wspaniałe widoki, wiele atrakcji turystycznych, oraz przede wszystkim jeziora. Jednak sezon letni jest tu wyjątkowo krótki – pora ta trwa jedynie trzy miesiące, i choć temperatury są zadowalające, to nie ma upałów. Jesień jest krótka i wyjątkowo zimna – temperatury powietrza nie przekraczają sześciu stopni Celsjusza. Zima jest wyjątkowo długa i mroźna. Mazury są często określane mianem „polskiego bieguna” – w zimie temperatury dochodzą nawet do -10 lub -20 stopni i nie ma w tym nic dziwnego.

Trzeba więc wiele samozaparcia, by całą taką zimę przetrwać. Jednak jej nadejście wcale nie oznacza końca sezonu turystycznego. Zimą na Mazurach wiele się dzieje, a na widokach region ten wcale nie traci. Zamarznięte jeziora, ziemia przysypana ubitym śniegiem, szron na gołych gałęziach drzew – wszystko to sprzyja wytworzeniu bajkowego krajobrazu i aż prosi się o sfotografowanie. W pobliżu Mrągowa, na Górze Czterech Wiatrów znajduje się wyciąg narciarski, który oferuje wiele atrakcji odwiedzającym go turystom.

Wyciąg ten swoim standardem zdecydowanie może porównywać się z wyciągami górskimi – na górze znajduje się bar-restauracja z wszelkimi niezbędnymi mediami, ciepłymi napojami i posiłkami. Na tym terenie możemy znaleźć zarówno miejsce do ćwiczeń dla początkujących narciarzy, jak i biegowe trasy narciarskie, trasy zjazdowe o różnych stopniach trudności oraz wyciągi orczykowe. Dużą atrakcją jest lodowisko, które także znajduje się na tym terenie. Cały stok oświetlany jest przez całą dobę. Również snowboardziści znajdą coś dla siebie – dla nich przygotowano snowpark.

Ceny są przystępne dla turystów i mieszczą się w polskich normach narciarskich, a dla grup zorganizowanych przewidziano atrakcyjne zniżki. Kolejnym rajem dla narciarzy jest Piękna Góra, położona w pobliżu Gołdapi. Ośrodek posiada aż pięć wyciągów narciarskich i trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności. Trasy są oświetlone i sztucznie dośnieżane. Nie ma problemu także z wypożyczeniem sprzętu sportowego czy zjedzeniem ciepłego posiłku. Tak więc nie ulega wątpliwości, że Mazury atrakcyjne są przez cały rok, bez względu na temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *